Дім з ділянкою землі

Як вибрати ділянку для будинку

Ні для кого не секрет, що перш ніж будувати приватний будинок, потрібно придбати земельну ділянку. Проте цей процес потребує надзвичайної скрупульозності та відповідальності. У цій статті розповідаємо про те, на що обов’язково потрібно звернути увагу при виборі земельної ділянки в Україні, аби в кінцевому результаті лишитись задоволеним покупкою.

 

 

Ділянка землі під будинок
Ділянка землі під будинок

Як визначитись з площею ділянки

Перше, на що ми звертаємо увагу при пошуку потрібної ділянки — це її площа. Щоб не помилитися у виборі, радимо розпочинати пошуки, вже маючи готовий проєкт вашого будинку та всього, що буде на території.

Жодне вдале будівництво не обійдеться без розробки проєкту, тому сміливо починайте саме з нього. Для початку визначтесь, який буде розмір вашого будинку. Існують будівельні норми та правила, на які потрібно опиратися під час проєктування та вибору ділянки.  Вдалим співвідношенням розмірів ділянки до розмірів будинку вважають 10 до 1. Наприклад будинок 100 квадратів може спокійно розташуватись на 10 сотках, і, відповідно, якщо ділянка землі становить 4 сотки, то площа будинку має складати 40 квадратних метрів.

Будинок з ділянкою дає багато можливостей. Тому подумайте заздалегідь про те, чи буде на території знаходитись город, сад, альтанки, тварини, для ких потрібне окреме приміщення тощо. Після цього визначтесь із місцем розташування усіх об’єктів. Щоб зрозуміти скільки соток має бути земельна ділянка, потрібно враховувати усі деталі та кожен метр. 

Будинок з басейном на ділянці
Будинок з басейном на ділянці

Вибір земельної ділянки

Обираючи ділянку для майбутнього будинку, потрібно детально її перевірити та врахувати всі особливості. Перевірка складається із багатьох моментів, тому не соромтеся подивитись ділянку особисто, а також зверніться до спеціалістів за допомогою. Вони зможуть дати вам гідні поради, а також заощадити час та нерви.

Як ґрунт вливає на будівництво

Ґрунт дуже важлива складова для вдалого будівництва. Від його складу залежить те, яким має бути фундамент вашого будинку, а також які потрібно використовувати матеріали. Саме тому перевірка ґрунту – це те, з чого розпочинати будівництво будинку просто необхідно.

Не радимо зупиняти свій вибір на земельних ділянках, що мають:

1. торф’яні та насипні ґрунти;
2. болотисту місцевість;
3. глиняний ґрунт.

Найкращим варіантом для будівництва є піщаний ґрунт. Такий тип ґрунту має високу несучу здатність, оскільки пісок швидко осідає та залишається надалі в стабільному стані. 

Також важливо звернути увагу на рівень ґрунтових вод. Те, наскільки глибоко вони залягають залежить від річок чи інших водоймищ, що знаходяться неподалік від ділянки. Що вищий рівень води, то складніше побудувати довговічний та міцний будинок.

Небажані об’єкти на території

Не приймайте рішень лише по фото, обов’язково завітайте на вподобану ділянку, аби переконатись, що земля під забудову не має ніяких небажаних об’єктів. Якщо на території стоїть стара будівля чи ростуть дерева, що будуть заважати будівництву, то враховуйте, що вам потрібно буде подбати про їх усунення, що призведе до додаткових витрат. 

Екологія та водоймища поряд з ділянкою

Плануючи будівництво приватного будинку, важливо не лише звертати увагу на власну земельну ділянку, але й на те, що знаходиться поруч. Так, наприклад, для якісного життя нам потрібне чисте довкілля. Отож, перед покупкою дізнайтесь про:

  • відсутність поблизу полігонів, заводів, ТЕЦ, станцій тощо;
  • утилізацію сміття в районі;
  • рівень забруднення повітря в районі.

Крім цього зверніть увагу на наявність поблизу землі водоймищ. Якщо ви плануєте придбати ділянку біля води, то врахуйте її рівень та можливість повені або ж підтоплення. 

Ґрунт та трава на ділянці
Ґрунт та трава на ділянці

Підключення комунікацій

Купуючи ділянку потрібно дізнатись чи підключена вона до комунікацій. Звісно, найкраще, коли всі комунікації уже під’єднані, адже у протилежному випадку потрібно буде займатись усіма питаннями самостійно. 

Якщо комунікації не під’єднані, то першочергово довідайтесь чи є поряд лінії електропередачі, де вони знаходяться та яка їх потужність. Подбайте про підключення електропостачання до вашого будинку. 

Наступним етапом визначтесь із тим, як подаватиметься вода до вашого будинку. Тут є декілька варіантів: централізована подача води або свердловина/колодязь. Проте, обираючи другий варіант, спочатку зробіть аналіз води. 

Дізнайтесь чи в районі є централізована каналізація. Якщо немає, то потрібно робити вигрібну яму на ділянці. Тоді перед будівництвом будинку потрібно врахувати необхідну мінімальну відстань від септика до паркану, будинку, а також — питної води. 

І наостанок не забувайте про опалення. Джерелом опалення у будинку може бути як власний камін, так і газ, електрика, тверде паливо чи відновлювані джерела.

Інфраструктура для комфортного життя

Для комфортного життя дуже важливо аби поруч були розташовані усі необхідні об’єкти інфраструктури. При виборі ділянки зверніть увагу на усі ваші потреби та перевірте чи є поблизу об’єкт, який може їх закрити. Обов’язково неподалік мають бути:

  • Продуктові магазини;
  • Лікарні;
  • Аптеки;
  • Місця для відпочинку;
  • Хороші дороги;
  • Ветеринарні клініки (за потреби);
  • Школа та дитячий садок (за потреби).
Ділянки в інфраструктурі поселення
Ділянки в інфраструктурі поселення

На які документи звернути увагу

Хоч укладання угоди є останнім етапом покупки, але краще звернути увагу на документи на самому початку. Радимо звернутися за допомогою до нотаріуса, щоб пришвидшити та полегшити процес перевірки.

Отже, перше, на що ви маєте звернути увагу — мета використання земельної ділянки. Зазначена мета в документації повинна збігатися із вашими планами на будівництво. Наприклад, якщо вашою метою є будівництво приватного будинку, то в документах, як призначення має вказуватись індивідуальне будівництво. 

Крім цього, для вдалого укладання угоди потрібна перевірка та наявність:

  • паспорту особи, що здійснює продаж;
  • акту на право власності та документу, на підставі якого цей акт отриманий;
  • довідки про відсутні обмеження та арешти;
  • довідки про присвоєння кадастрового номера і т.д.

 

Similar Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *